October 31, 2018

بهترین سوپرمارکت های آنلاین

امروزه خرید از سوپرمارکت ها برای همه ما به امری طبیعی و روزمره تبدیل شده است. خرید از سوپرمارکت های کوچک محلی تا فروشگاههای زنجیره ای و سوپرمارکت های آنلاین با تعداد زیادی کالا از برندهای متنوع که رضایتمندی مشتریان را هدف گرفته است. اما شروع به کار سوپرمارکت ها قدری متفاوت با شیوه امروزی می باشد.

تا قبل از سال 1916 میلادی خریداران می بایست لیست محصولات مورد نیاز خود را به مسئول فروشگاه تحویل می دادند و مسئول فروشگاه کالاهای مورد نیاز خریداران را جمع آوری و به آنها تحویل می دادند.

تغییر در شیوه سوپرمارکت داری از فروشگاههای پیگلی ویگلی آغاز شد.کلارنس ساندرز در سال 1916 اولین سوپرمارکت را با مدل سلف سرویس و با نام تجاری پیگلی ویگلی افتتاح نمود و آغازگر عصر سوپرمارکت های مدرن در سراسر جهان گردید.

سوپرمارکت پیگلی ویگلی

" پروفسور جان استنتون از دانشگاه سنت جوزف :

روش سلف سرویس ( Self-Service ) با اعطا قدرت تصمیم گیری به جذب مشتریان توسط شرکت ها کمک بسیاری می کند و این موضوع یکی از اصول برندینگ می باشد. "

از اوایل دهه 90 میلادی و با ظهور اینترنت به عنوان سرویسی عمومی که در اختیار اکثریت جامعه قرار می گرفت، روند جدیدی در شیوه فروش محصولات سوپرمارکتی آغاز شد. در نیمه های دهه نود ساختار فروشگاههای بزرگ و مطرحی نظیر آمازون شکل گرفت و به سرعت فرهنگ خرید آنلاین پدیدار شد.

تاریخچه سوپرمارکت آنلاین در ایران

اما شروع به کار سوپرمارکت های اینترنتی در ایران از سال 1388 و با راه اندازی فروشگاه " میدونک " توسط نازنین دانشور، بنیانگذار تخفیفان اتفاق افتاد. سوپرمارکتی که پس از مدتی کوتاه و به دلیل آماده نبودن برای پاسخدهی به حجم بالای سفارشات در بازه زمانی خاص، به کار خود پایان داد.

بر اساس آمار رسمی اعلام شده 2/3 درآمد خانواده های ایرانی صرف هزینه های مسکن و خرید محصولات سوپرمارکتی می شود. گسترش استفاده از اینترنت و دستگاه های هوشمند باعث شکل گیری بازاری بزرگ در ایران شده است که هنوز بازیگر مطرحی ندارد.

 میزان هزینه خانواده های ایرانی برای خرید محصولات سوپرمارکت شامل سوپرمارکت انلاین . آفلاین

بررسی سوپرمارکت های آنلاین

در سال های اخیر سوپرمارکت های انلاین متعددی راه اندازی شده اند که به نحوی سعی نموده اند پاسخگوی نیاز مشتریان باشند، اما اکثرا به دلیل چالش های این کسب و کار ناگزیر یا محکوم به توقف بوده اند یا رشد با سرعت بسیار پایین. چالش هایی که بیشتر مرتبط با تعداد زیاد سوپر مارکت های محلی، هزینه بالای دلیوری سفارش ها در شهرهای بزرگی مثل تهران و حاشیه سودی بسیار پایین این حوزه از کسب و کار می باشد.

از جمله سوپرمارکت های آنلاین مطرح که در سال های اخیر فعالیت داشته اند می توان به هایپرکا ، روکولند، شهروند آنلاین، اُکالا، فن آسان، بیار و تزول اشاره نمود. البته فروشگاه های دیگری نیز وجود دارند که بخشی برای فروش محصولات سوپرمارکتی دارند مانند دیجی کالا که اخیرا پس از خریدن روکولند اقدام به راه اندازی سوپرمارکت اینترنتی مجزا نموده و یا اسنپ فود که در کنار سرویس ارائه غذا بخشی برای فروش کالاهای سوپر مارکتی دارد یا اسنپ مارکت که با همکاری و تامین محصولات از هایپراستار فعالیت می کند و بخش سوپرمارکت بامیلو که هر سه از گروه اینترنتی ایران (IIG) می باشند.

 سوپرمارکت آنلاین چهلسو مجموعه ای از کالاهای مصرفی روزانه و سوپرمارکتی تند مصرف (FMCG) را جهت سفارش هر چه آسانتر مشتریان جمع آوری نموده و تلاش نموده با مدل مارکت پلیسی که در مقاله فروشگاه اینترنتی، مارکت پلیس یا ای کامرس؟ به طور کامل بررسی شد و استفاده از بستر سرویس جابجایی کالای ( دلیوری ) روتینا-Routina مشکلات و چالش های خرید از سوپرمارکت های اینترنتی را برطرف نماید.

سوپرمارکت انلاین در کشورهای دیگر

از ایجاد و راه اندازی اولین سوپرمارکت انلاین در کشورهای دیگر نزدیک به 3 دهه گذشته است. رقابت بین سوپرمارکت های اینترنتی در کشورهایی مثل آمریکا و انگلیس و حتی کشورهای حاشیه خلیج فارس باعث پیدایش سطح جدیدی از خدمات در این کشورها شده است. تا جایی که برای مثال آمازون برای دلیوری محصولات خود از سرویس جدیدی به نام پرایم ایر (Amazon Prime Air) رونمایی نمود. پرایم ایر برای حمل و نقل سفارشات از دستگاههای پرنده ای که قابلیت هدایت از راه دور دارند، استفاده نموده است. همچنین سوپرمارکت اینترنتی هپی فرش ( Happy Fresh ) که در کشورهای جنوب شرق آسیا فعالیت گسترده ای دارد و با ارائه سرویس در سه کشور بزرگ تایلند ، اندونزی و مالزی سهم به سزایی در بازار سوپرمارکت اینترنتی در آسیا دارد.

مزایای خرید از سوپرمارکت آنلاین

اولین سوالی که پس از مطرح شدن کسب و کاری مانند فروشگاه مواد غذایی اینترنتی برای هر مخاطبی پیش می آید این است که چرا خرید از سوپرمارکت انلاین می تواند در برابر خرید از سوپرمارکت های محلی برتری داشته باشد؟ با وجود بررسی های متعددی که بر روی این نوع کسب وکار انجام شده شاید هنوز پاسخ روشنی برای این سوال وجود نداشته باشد اما در ادامه به مواردی که می تواند از مزایای خرید آنلاین محسوب می شود، اشاره شده است.

  • استفاده از طرح های فروش تخفیفی

  • امکان بررسی موجودی کالای مورد نظر

  • تعیین زمان مشخص برای تحویل سفارش

  • اطلاع از قیمت کالاهای خریداری شده

  • برطرف شدن مشکلات حمل نقل کالا ها

  • اجتناب از ترافیک و هدر رفتن وقت در صف های طولانی فروشگاه ها