آموزش ثبت نام فروشندگان

دانلود فایل PDF

مرحله نخست (اطلاعات اصلی)

صفحه اصلی چهلسو

برای ثبت نام به عنوان فروشنده در فروشگاه، بر روی قسمت مشخص شده (ثبت نام فروشندگان) کلیک کنید.


در ادامه وارد این صفحه می شوید. حال برای نمایش فرم ثبت نام بر روی یکی از قسمت های مشخص شده در تصویر کلیک کنید.


فرم ثبت نام

اولین مرحله ثبت نام وارد کردن شماره موبایل است. تا زمانی که شماره موبایل خود را به درستی وارد نکرده اید، دکمه "ارسال کد فعالسازی" قابل کلیک کردن نخواهد بود.


زمانی که شماره همراه خود را به درستی وارد کنید، می توانید بر روی دکمه "ارسال کد فعالسازی" کلیک کنید. پس از کلیک کردن، یک پیامک حاوی کد فعالسازی برای شما ارسال خواهد شد.


کد پیامک شده را در قسمت "کد فعالسازی" وارد کنید و سپس بر روی دکمه "تایید کد" کلیک کنید. شما باید در کمتر از 5 دقیقه کد ارسال شده را وارد کنید. در غیر اینصورت و یا به هر دلیل دیگری اگر موفق به دریافت و یا وارد کردن کد نشدید، می توانید پس از گذشت 1 دقیقه بر روی دکمه "ارسال مجدد کد" کلیک کنید.


ضمنا در تمامی مراحل ثبت نام میتوانید با کلیک بر روی دایره بنفش پایین صفحه با پشتیبانی سایت گفتگو کنید:

پس از وارد کردن کد تایید، فرم بالا برای شما نمایش داده خواهد شد. پس از وارد کردن اطلاعات مشخص شده، بر روی دکمه "ثبت نام و ادامه" کلیک کنید.

توضیح: منظور از "نام فروشگاه مجازی" آدرس اینترنتی پیشنهادی برای فروشگاه شما در چهلسو است. این آدرس فقط می تواند شامل حروف کوچک انگلیسی و اعداد باشد. به عنوان مثال اگر شما عبارت "forushgah" را برای خود انتخاب کنید، آدرس www.chehelso.com/vendor_shop/forushgah.html به شما اختصاص پیدا خواهد کرد.

  ایرادات احتمالی:

 • 1- وارد نکردن فیلد های الزامی

  به عنوان مثال وارد کردن ایمیل الزامی است. اگر فیلد آن را خالی گذاشته و بر روی ثبت نام کلیک کنید، پیغام "این فیلد ضروری است" در پایین قسمت مورد نظر ظاهر خواهد شد.


 • 2- وارد کردن نادرست ایمیل و نام فروشگاه مجازی

  در صورتی که نام فروشگاه مجازی شما شامل حروف خاص و یا "فاصله" باشد، پیغام "URL وارد شده معتبر نیست" در پایین قسمت مورد نظر ظاهر خواهد شد.


  همچنین اگر ایمیل خود را به درستی وارد نکنید، پیغام "لطفا ایمیل خود را به طور صحیح وارد کنید" در پایین قسمت مورد نظر ظاهر خواهد شد.


 • 3- وارد کردن رمز عبور نا امن

  در صورتی که رمز عبوری که انتخاب کرده اید، کمتر از 8 کاراکتر باشد، پیغام "رمز عبور باید حداقل شامل 8 کاراکتر باشد" در پایین قسمت مورد نظر ظاهر خواهد شد.

  بهتر است رمز عبوری انتخاب کنید که شامل حروف انگلیسی ، اعداد و حروف خاص باشد.


در نهایت پس از وارد کردن اطلاعات فرم، با کلیک بر روی دکمه "ثبت نام و ادامه" وارد مرحله بعدی ثبت نام خواهید شد.


مرحله دوم (اطلاعات کسب و کار)

در این گام شما می¬توانید نوع فروشنده، نوع و دسته بندی کالا، تاریخ اتمام گواهی ارزش افزوده، نوع محصولات، گروه فروشنده و برند خود را انتخاب کنید.


توجه داشته باشید برای انتخاب چند دسته بندی برای محصولات خود در این مرحله می توانید با نگه داشتن دکمه Control بیش از 1 دسته را انتخاب نمایید.پس از وارد کردن موارد این صفحه ، بر روی دکمه "ادامه" کلیک نمایید.


مرحله سوم (اطلاعات تماس)

در این مرحله شما باید شماره تلفن ثابت فروشگاه خود و همینطور آدرس کارخانه یا فروشگاه خود را به طور کامل و صحیح وارد نمایید.


پس از وارد کردن اطلاعات این صفحه با کلیک بر روی دکمه ثبت نام، ثبت نام خود را تکمیل کنید.


پایان مراحل ثبت نام

پس از پایان ثبت نام، شما با صفحه زیر روبرو می شوید. نمایش این صفحه به معنای تکمیل ثبت نام شما می باشد و در این مرحله، کارشناسان ما اطلاعات وارد شده شما را بررسی و در صورت تایید حساب کاربری شما را فعال می کنند. پس از تایید اطلاعات و مدارک شما، ایمیل و پیامکی برای تان ارسال خواهد شد که نتیجه ثبت نام تان را به شما اطلاع خواهد داد.

پس از تایید اطلاعات و مدارک شما، ایمیل و پیامکی برای تان ارسال خواهد شد که نتیجه ثبت نام تان را به شما اطلاع خواهد داد.


ورود به پنل فروشنده

پس از تایید حساب کاربری و دریافت ایمیل میتوانید از صفحه اصلی چهلسو و با کلیک بر روی "ثبت نام فروشندگان" وارد پنل خود شوید.


در این صفحه میتوانید با وارد کردن ایمیل و یا شماره همراه خود به صفحه پنل وارد شوید. پس از وارد کردن ایمیل (یا موبایل) و رمز عبور، بر روی دکمه ورود کلیک کنید.

Slava Yurthev Copyright